Vzorom pri výstavbe sa pre nás stal stavebný proces využívaný pri stavbe rodinných domov predovšetkým u nás, klasickým murovaným spôsobom z tehlových tvárnic (POROTHERM, HELUZ).
Pri výstavbe používame iba ekologické materiály. Najviac využívaným materiálom je pritom pórobetónová tvárnica, ktorá nám poskytuje možnosť neobmedzeného vonkajšieho, ako aj vnútorného prevedenia domu. Rodinný dom Vám preto dokážeme zhotoviť podľa Vašich individuálnych predstáv, či už sa bude jednať o stavbu do štádia holodomu, hrubú stavbu alebo na kľúč.
Neodmysliteľnou súčasťou moderného murovaného nízkoenergetického domu je samozrejme jeho nízka energetická spotreba. Všetky naše domy spĺňajú legislatívne požiadavky platné pre rok 2021 a spadajú do energetickej triedy A0. Táto je dosahovaná správnou kombináciou všetkých stavebných prvkov. Podarilo sa nám tak dosiahnuť mesačnú energetickú náročnosť vykurovania priemerného murovaného nízkoenergetického domu vo výške len 50 €. Nízku spotrebu dosahujeme predovšetkým použitím kvalitných stavebných materiálov a ich detailného spracovania, prípadne použitím tepelného čerpadla, rekuperácie a solárneho ohrevu vody.
Aké výhody Vám prinesie náš stavebný proces?
- Vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti umožňujúce výraznú úsporu nákladov
- Relatívne suchý stavebný proces
- Časová nenáročnosť výstavby
- Menšie množstvo stavebného odpadu
- Ekologicky neškodné materiály
- Proces stavby, ktorý máte v každom štádiu pod kontrolou
- Kvalitné stavebné prevedenie domu
- Spolupráca s overenými a skúsenými dodávateľmi
Voda a vlhkosť prichádzajúce zo zeme a zrážkami z ovzdušia sú odvekými nepriateľmi bývania. Nie sú však jedinými zdrojmi problémov stavieb pri ich zápase s vlhkosťou. Aj v interiéri sa totiž pri varení či sprchovaní, ale aj dýchaní produkuje vlhkosť, ktorá je vo forme vodných pár rozpustená vo vzduchu. Tieto pary majú snahu vstupovať do konštrukcií domu. Ak sú obvodové steny, či krov stavby nesprávne navrhnuté alebo zhotovené, môže táto vlhkosť v konštrukcii napáchať veľké škody. Akákoľvek vlhkosť zadržovaná v obytnom priestore interiéru musí byť zároveň odvedené z objektu pomocou vetrania, digestorom, rekuperáciou alebo krbom.