V retroštýle

 

Ak nie ste zástancami hypermoderných a supertechnických hi-tech kuchýň a nič vám nehovoria ich chladné línie a strohý minimalizmus, môže byť pre vás riešením zariadenie kuchne a jedálne v klasickom, neokoloniálnom či vidieckom štýle.

 

Máte radi interiéry, ktorých atmosféra a štýl už na prvý pohľad zahrejú pri srdci? Môžete si zariadiť kuchyňu podobne, ako si to pamätáte z návštev u starej mamy. K tomuto štýlu priam bytostne patrí drevo natreté matnou krémovou či zelenou farbou (dodržte pravidlá ekológie a zvoľte akrylátovú), precízne vyrezávané detaily dvierok a ríms, otvorené poličky s háčikmi na hrnčeky, na dvierkach skriniek mosadzné držadlá v tvare guľôčok, striešok a oblúčikov, vyzerajúcich ako klopadlá na starej bráne. Moderným prvkom využitia pradávneho materiálu sú zásuvky vytvorené z prútených košíkov, ktoré navodia skutočne štýlovú a domácku atmosféru.

Harmónia celku
Dnešná kuchyňa býva súčasťou obytného priestoru nielen v rodinných domoch, ale aj v bytoch. Funguje teda spoločne s jedálňou a obývacou izbou. Na jednej strane je dôvodom fakt, že varením trávime čoraz menej času, aj preto,  že aj počas prípravy jedla chceme byť v kontakte s ostatnými členmi rodiny. Dizajn kuchynského nábytku, spotrebičov, kuchynskej linky by mali byť v tejto štýlovej v harmónii s jedálenským stolom i sedacou súpravou. Najvhodnejšou podlahovinou je v tejto kuchni rustikálna keramická dlažba, drevená palubovka, kamenná dlažba, alebo jej imitácia.

Active Image

Francúzsky nábytok v rustikálnom štýle pripomína návštevu u starých rodičov na vidieku alebo prostredie starých vínnych pivníc. Výrobca sa postaral o efektívne spracovanie povrchu a na výrobu zvolil smrekový a borovicový masív. Dokonalosť dobového nábytku dosiahol patinovaním. Táto kolekcia je zameraná na vytvorenie celej kuchyne v tomto duchu.

Active Image

Nábytok v koloniálnom štýle z teakového masívu s neopakovateľným vzhľadom je známkou luxusu a pohodlia. Dokonalé spracovanie dreva a povrchu napovedá o najvyššej kvalite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *