Skrášlite si domov pivonkami

Nechajte typické rastliny z vidieckej záhrady zažiariť v kvetinových aranžmánoch určených do moderného mestského interiéru.

pivonky 01
Podobne ako v móde a umení, ani pri tvorbe kvetinových aranžmánov sa nemusíte riadiť žiadnymi pravidlami. Hlavnú úlohu hrá váš vkus a fantázia.

Nádherné aranžmány z pestrých kvetov, akoby narezaných v babičkinej záhrade, nemusia byť len nostalgickou spomienkou na detstvo. Využite nedbalú eleganciiu typických vidieckych kvetín, akými sú rôzne druhy hortenzií, pivoniek, ruží či limoniek a vytvorte svieže moderné aranžmány okorenené správnou dávkou folklóru. Práve spomínané pivonky, sú kráskami, ktorým mestské prostredie nesmierne pristane. Kamkoľvek ich umiestníte, vyniknú a zažiaria. Ostatné rastliny pritom zostávajú v pozadí. Od mája až do začiatku júla kvitnú v rôznych farbách od bielej, cez žltú, jemne ružovú, lososovú, fialovú až po bordovú.

pivonky 02
Pivonky režeme, keď sú ešte v puku, ale už ukazujú farbu. V aranžmánoch sú dominantnými rastlinami, preto ich dopĺňame jednoduchými a nenápadnými kvetmi. 
Svieži aranžmán v sýtych červených farbách zasa spestrí jarný stôl, zimnú záhradu, vstup do domu, balkón či terasu.

Veľkosť ich nádherných kvetov môže dosahovať u niektorých odrôd v priemere až 15cm. Pri aranžovaní treba teda myslieť na to, že hlavičky kvetov zaberú v kytici veľa miesta. Mnohokrát stačí použiť tri rastlinky a aranžmán je plný. Využiť môžete moment prekvapenia i zaujímavé možnosti umiestnenia. Na aranžovanie použite rôzne nájdené objekty. Začleniť môžete detaily francúzskeho kvetinového trhu s využitím vintage záhradných doplnkov. Takéto prvky dodajú vašim aranžmánom dotyk osobitosti. Aj keď sú kytice z pivoniek nádherné sami o sebe v kombinácii so zaujímavými nádobami vytvoria v modernom interiéri jedinečný akcent.

pivonky 03
Kvetinovým kreáciám nemôže chýbať vtip a moment prekvapenia v podobe zakomponovania nečakaných prvkov, napríklad spojenie starého s novým alebo využitie vetvičiek a prútia, ale aj čipky.

pivonky 04
Tvary kytíc môžu byť veľmi rozmanité – väčšinou sa odvíjajú od použitého materiálu. Aranžmán z nežných ružových pivoniek s vidieckym a romantickým nádychom zútulní komodu alebo jedálenský stôl.

pivonky 05
Momentom prekvapenia je v tejto luxusnej kytici s pivonkami exotická protea. Pri práci s pivonkami treba myslieť aj na to, že hlavičky ich kvetov budú veľké, a teda zaberú v aranžmánoch dosť miesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *