Rúra, ktorá sa vyčistí sama

Radi pečiete, no pri predstave vianočného upratovania vás rozbolí hlava? Ako pilulku od bolesti prinášame niekoľko tipov, ktoré uľahčia čistenie rúry.

 

Electrolux 01Samostatní pomocníci
Nové modely rúr ponúkajú zázračné funkcie, ktoré sa očistia samé. Parné a pyrolytické čistenie si poradí so znečistenou rúrou aj bez vašej pomoci:
Parné čistenie
Multifunčné rúry, ktoré disponujú parným ohrevom, dokážu paru využiť aj na vyčistenie vnútorných priestorov. Stačí do nádobky na vodu naliať zmes vody a octu a spustiť čistiaci program. Po skončení programu utrite vnútorný priestor a vaša rúra bude žiariť čistotou.
Pyrolytické čistenie
Funkcia pyrolytického čistenia ponúka najjednoduchšie riešenie: rúra sa čistí doslova sama, ba dokonca aj v ťažko dostupných miestach. Rúra zvýši svoju teplotu na 500 °C, čím sa všetky zvyšky jedál premenia na popol. Na vás zostane iba jeho jednoduché utretie.

 

Electrolux 02Nemáte rúru so samočistením?
Sklo dvierok utrite mäkkou handričkou a teplým umývacím roztokom. Na kovové čelné steny používajte prípravky určené na čistenie rúr. Vnútorný priestor rúry odporúčame čistiť po každom pečení. Vtedy nečistoty odstránite oveľa ľahšie, ako keď sa ďalším pečením pripália. Rúru vyčistite roztokom vody a čistiaceho prostriedku. Spotrebič nezatvárajte, radšej ho nechajte dobre vyschnúť a vyvetrať. Všetky zásuvné diely (rošty, plechy na pečenie) po každom použití opláchnite a dôkladne vysušte. Ťažko odstrániteľné nečistoty môžete odstrániť špeciálnymi prostriedkami na čistenie rúr.

 

Zdroj: Electrolux

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *