Prestrite si s nami – pripravte hosťom dokonalý stôl

Nie nadarmo sa hovorí, že prvý dojem je veľmi dôležitý. Očakávate hostí? Pripravte im dokonalý stôl. Nezabúdajte však, že radosť z krásne prestretého stola si môžete dožičiť každý deň.

 

prestritesi 01

 

prestritesi 02Bežne či slávnostne
Dokonale prestretý stôl si nemusíte odkladať len na slávnostné príležitosti. Postačí niekoľko praktických maličkostí, ktoré vás budú sprevádzať pri každodennom stolovaní. Určite oceníte praktický stojan na obrúsky, ktorý môžete mať stále na stole alebo na príborníku vedľa stola. Obrúsky tak budú vždy po ruke. Oceníte aj stojan na príbory, o dózach na drobné alebo sypké potraviny ani nehovoriac. Cereálie, čaj, cukor, oriešky, sušené ovocie aj sladkosti ‒ všetko môžete mať na dosah ruky. Originálnou dekoráciou stola môže byť aj užitočná podložka pod hrnce z liateho železa, takže už nebudete musieť v rýchlosti rozmýšľať, na čo položíte horúcu nádobu. Bežným doplnkom na stole býva aj košík na pečivo a nemali by chýbať ani sviečky. Ich mihotavé plamienky sú nositeľmi príjemnej atmosféry, ale predovšetkým symbolizujú teplo domova. Sviečky by mali byť umiestnené tak, aby pri podávaní jedla nezavadzali. Využiť môžete klasické svietniky alebo obľúbené vetierky. Romantickú atmosféru môžeme potom podčiarknuť stlmením osvetlenia. Doprajte si trochu romantiky a príjemné posedenie s rodinou alebo s priateľmi aj v bežný deň.

 

 

Hostiteľ ako sa patrí
Pri slávnostnejších príležitostiach sa každý z nás snaží podčiarknuť výnimočnosť a neopakovateľnosť danej chvíle. Veď čo o nás prezradí viac, ako dokonale prestretý stôl? Základom slávnostného stolovania by mal byť vždy obrus. Môže byť jednoduchý biely, alebo môže farebne či vzorom podčiarkovať danú udalosť. Ak zvolíte neutrálny obrus, budete mať voľnejšiu ruku pri výbere výraznejších doplnkov a kvetinových dekorácií. K vzorovaným obrusom uprednostnite sklo, porcelán či keramiku bez pestrých vzorov. Výborne sa osvedčili nenápadné reliéfne motívy. Svojich hostí budete chcieť očariť krásou prestretého stola, ale najmä chutným jedlom. A to musí byť dokonale naservírované. Pomôžu vám pri tom nápadité servírovacie misy a príbory, podnosy a originálne koreničky.

 

prestritesi 03

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *