Philippe Starck navrhol novú kolekciu domácich spotrebičov gorenje

Na Slovensko prichádza nová kolekcia gorenje by Starck, ktorú navrhol enfant terrible svetovej dizajnérskej scény a jeden z najkreatívnejších tvorcov v tejto oblasti. Spoločnosť gorenje tak nadviazala na predchádzajúce spolupráce so zvučnými menami, ako sú Ora-Ïto, Pininfarina či Karim Rashid.

gorenje starck 01

Nový dizajnový rad kuchynských spotrebičov Gorenje by Starck predstavuje z hľadiska vizuálneho stvárnenia veľmi osviežujúcu líniu, ktorá je výsledkom skúseností a tvorivej sily jedného z najväčších súčasných dizajnérov, ktorý úspešne využil všetky možnosti moderných technológií uspokojujúcich potreby a priania užívateľov. Rúra, varná doska, odsávač pár a chladnička vstupujú na trh v minimalistickom dizajne, ktorý kombinuje antikoro a vysoko reflexné sklo.

gorenje starck 02

 

Kolekcia sa vyznačuje špičkovou technológiou a výnimočnou energetickou účinnosťou. Všetky kuchynské spotrebiče z novej kolekcie prichádzajú na trh v rovnakom dizajne, takže si používateľ môže vytvoriť kuchyňu s charakteristickým jedinečným vzhľadom. „Zákazník má možnosť vytvoriť si prostredníctvom môjho dizajnu svoje vlastné prostredie,“ povedal na adresu spoločného diela Philippe Starck.

gorenje starck 04
Starck sa celosvetovo preslávil svojím atypickým odšťavovačom citrusov, ktorý je inšpirovaný telom kalamárov. Jeho práca provokuje hravosťou a nezvyčajným prístupom, od každodenných výrobkov, ako sú rôzne druhy nábytku a bežne používaných predmetov, až po mega jachty, veterné mlyny, elektrické bicykle, domy, hotely či reštaurácie.

zdroj: Gorenje Slovakia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *