Päť tipov pre perfektnú kuchyňu

Inšpirujte sa našimi tipmi do kuchyne a vylepšite si pracovný priestor, ktorý dnes neslúži len na prípravu pokrmov, ale v mnohých domácnostiach je centrom diania.

 

Daniela int 01

 

Daniela int 021. Ekologický koncept
Zabudované spotrebiče skryté pred neželanými zrakmi sú dnes šetrné nielen k životnému prostrediu, ale aj k peňaženke. Najviac energie v kuchyni spotrebuje chladnička, rúra a varič, pričom nové modely dokážu spotrebovať až o 50 percent menej energie ako staré modely spred 10 až 15 rokov, ktoré nájdeme v mnohých domácnostiach. Ako dobrí pomocníci sa osvedčili umývačky riadu, spomedzi ktorých sú novinkou parné umývačky. Spotrebujú menej vody a sú vysoko účinné – para totiž čistí lepšie ako voda. Aj chcete svoje ekologické myslenie povýšiť, používajte ekologicky odbúrateľné čistiace prostriedky.

 

2. Návrat skla
Sklo je materiál, ktorý predstavuje kompromis medzi tradíciou a modernosťou. Matné sklo na skrinkách kuchyňu prevzdušní a rozdelí ju na jednotlivé zóny bez toho, aby v nej vznikli tmavé kúty. Jeho veľkou výhodou je hygienickosť. V kuchyni ho nájdete aj v podobe sklenených či sklokeramických pracovných dosiek alebo ako sklenené dosky na krájanie potravín a podložky pod horúce hrnce. Vo veľkom sa na zásteny začalo používať sklo s potlačou, ktorú si môžete vybrať z ponuky grafík, alebo si ju navrhnúť sami. Zaujímavým trendom je aj umiestnenie zrkadla na stene za kuchynskou linkou, ktorý určite nepoteší praktické gazdinky posadnuté čistotou, ale pôsobí efektne.

 

Daniela int 03

 

Daniela int 043. Výrazné steny
Obklady stien ponúkajú veľa možností, ako dotvoriť priestor kuchyne. Môžete sa pohrať s farbou a štruktúrou. Ak vás neoslovila jednofarebná stena ani vzory šablón, porozhliadnite sa po tapetách. Na výber máte z mnohých druhov a farebných vyhotovení. Najčastejšou povrchovou úpravou v kuchyni je obklad. Okrem klasických keramických obkladačiek, ktoré zvyšujú hygienu, môžete použiť aj poriadne vysušené drevo na drevený obklad. Častou požiadavkou sa stalo zladenie priestoru prostredníctvom obkladov stien z dyhy alebo lesklého materiálu. Do módy sa znova vracajú aj mozaiky, ktorých farebné a tvarové varianty sú takmer neobmedzené. Oku lahodí aj už spomínané sklo, ktoré môže byť tónované do rôznych odtieňov alebo podsvietené.

 

4. Jedinečnosť
Dovoľujú vám priestorové možnosti experimentovať s veľkosťou a usporiadaním kuchynskej linky, alebo, naopak, ste takí obmedzení priestorom, že štandardné ponuky kuchynských štúdií vám nevyhovujú? Sen o vašej kuchyni vám v tom prípade pomôže splniť štúdio, ktoré sa zaoberá výrobou na mieru. Výhodou tohto riešenia je variabilnosť a flexibilita. Rozmiestnenie skriniek a spotrebičov sa tak prispôsobí rozmiestneniu vývodov elektriny, vody alebo plynu. Výhodou takýchto kuchýň je aj to, že sa môžete hrať s cenou. Vy sami si určíte, ako by mala kuchyňa vyzerať a akým zariadením bude vybavená.

 

Daniela int 055. High-tech
Chladnička, ktorá vás sms-kou upozorní, čo treba dokúpiť, aplikácie pre inteligentné mobilné telefóny, miesta pre dobíjanie telefónov, notebookov alebo USB výstupy v kuchyni, či spotrebiče, ktoré medzi sebou navzájom komunikujú a vedia si sami zavolať opravára – v modernej kuchyni sa jednoznačne uplatnia technológie budúcnosti, ktoré budú čoraz samozrejmejšie. Základom high-tech kuchyne je jednoduchosť a elegancia, využívajú sa lesklé povrchy a technické materiály. K materiálom číslo jeden patrí antikoro – nielen na drezoch ale aj spotrebičoch. Moderným umelým materiálom kraľujú kompozitné materiály, ktoré sa pôvodne z pracovných dosiek presúvajú na kompletné povrchy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *