Obytný priestor pre mladú rodinu

 

 

obyvacka_1

 

Zámerom bolo dosiahnuť spojenie pocitu čistoty tvarov, materiálov a farieb a zároveň vytvoriť pocit tepla využitím osvetlenia. Celý interiér kuchyne a obývacej izby zladila do tónov prírodnej hnedej farby a do čistotu podčiarkujúcej bielej. „Kuchynskú linku som volila v bielej farbe s lesklým striekaným povrchom a obkladom z leštenej kameniny. Pracovná doska je pod oknom ukončená barovým pultom pre prípadné posedenie pri rýchlom jedle, či pre príjemnú spoločnosť priateliek domácej panej. Sedenie pri barovom pulte je vo sviežej zelenej farbe, ktorá bodovo dopĺňa celý interiér a oživuje ho. Jedálenský stôl nadväzuje farebnosťou na kuchynskú linku, pričom samotná presklená odkladacia plocha zvyšuje presvetlenie priestoru. Jedálenským stolom zároveň plynulo prechádzame k oddychovej obývacej časti miestnosti,“ vysvetľuje autorka návrhu.

 

kuchyna_1

 

kuchyna_2

 

Obývačková časť

Pohodlná biela sedačka, doplnená farebnými vankúšmi, ktoré sa môžu časom obmieňať, má tvar písmena L. Je umiestnená vedľa jedálenského stola pri stene, oproti vstupu na balkón. Umiestnenie v tejto časti miestnosti Miroslava zvolila preto, že na tejto stene nie sú žiadne okná, čím sa vylúči odraz prirodzeného svetla na ploche televíznej obrazovky na stene, pri dverách na balkón. Okná pozdĺž ramena sedačky sú jednotlivo zatienené roletami a pre prípad úplného zatemnenia miestnosti sa môže využiť biely záves, ktorého ukotvenie je skryté za znížením stropom. Závesy neprekážajú ani po odkrytí, nakoľko farebne ladia so stenami. Stenu, na ktorej je umiestnená TV a úložné skrinky, dekoruje tapeta vo svetlohnedom odtieni. Skrinkám pri televízore v minimalistickom štýle môžu byť odňaté dvierka napríklad pri požiadavke mať úložný priestor v spodnej časti otvorený pre DVD prehrávač. Povrch dvierok je striedavo biely a vo farbe masakar s vysokolesklým povrchom. Koberec pri sedačke má rovnaký vzor dvierka skriniek.

 

obyvacka_5

 

Požadované osvetlenie

Miestnosť osvetľujú bodové svetlá zabudované v zníženom strope, ktoré sú centralizované nad priestorom pracovnej linky aj nad konferenčným stolíkom pri sedačke. „Vedľajšie náladové osvetlenie tvoria stojatá lampa pri sedačke, ktorej tienidlo oblúkovitou trúbkou presahuje takmer nad konferenčný stolík, ďalej závesné svietidlo s tónovaným skleneným tienidlom a LED podsvietenie televízie umiestnené za zástenou, na ktorej je televízia zavesená. Toto podsvietenie v zelenom odtieni je vhodné využiť pri sledovaní televízie v neskorých hodinách, keď nie je zrak diváka príliš zaťažovaný,“ ozrejmuje dizajnérka, ako splnila požiadavku našej čitateľky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *