1. Výstavba nízkoenergetických rodinných domov z našej ponuky

 Ponúkame výstavbu nízkoenergetických murovaných rodinných domov na kľúč. Vybrať si môžete z našej ponuky, alebo ak máte vlastný projekt tak vám naňho spravíme bezplatne rozpočet. Zároveň ponúkame aj vypracovanie projektu na mieru podľa vaších predstáv. Nie sme len stavebná firma. Zabezpečujeme kvalitné projekty s ktorých stavbou máme dlhoročné skúsenosti. Taktiež vám vybavíme stavebné povolenie. Realizujeme výstavbu rodinných domov na kľúč podľa našich alebo iných projektov, poprípade vám vyhotovíme projekt na mieru podľa Vašich požiadaviek. Po dohode realizujeme vonkajšie napojenie domu na inžinierske siete, terénne úpravy, oplotenia pozemkov, chodníky, parkoviská a iné práce potrebné ku kvalitnému bývaniu. Rodinné domy zhotovujeme z bežne dostupných stavebných materiálov. Stačí si len vybrať z čoho chcete mať dom, poprípade vám vieme odporučiť materiály, ktoré vám budú vyhovovať. Výstavbu realizujeme podľa najnovších noriem. Naše cenové ponuky sú vrátane základov, základovej dosky a vrátane DPH. 

Katalógy obsahujú orientačné ceny domov na kľúč vrátane kompletných základov a DPH.

Ak máte záujem tak vám bezplatne vyhotovíme cenovú ponuku na vami vybraný dom vrátane vašich požiadaviek.

 3. Nájdeme Vám pozemok

Väčšina našich klientov stojí pred náročnou úlohou. Nájsť ten správny pozemok v lokalite, ktorú si vybrali, tam, kde si postavia svoj vysnívaný domov. Rovnako ako nie je všetko zlato, čo sa blyští, nie je každý pozemok vhodný pre stavbu domu.

 

Mám vlastný pozemok pozemok je kompletne pripravený pre stavbu

Hurá. Ak máte pozemok, ktorý je pripravený pre stavbu, tak ste už len krôčik od sťahovania do Vášho nového domu. Pri existujúcom pozemku je celý postup veľmi rýchly a presný. V takom prípade prídeme na Váš pozemok a ten detailne zameriame. Tieto údaje prenesieme do Vášho projektu. Technické riešenie domu tak bude presne v súlade s Vaším pozemkom. Založenie bude zodpovedať profilu pozemku a všetkým špecifikám.

Mám vlastný pozemok pozemok nie je pre stavbu kompletne pripravený

Výborne. Prídeme na Váš pozemok. Tento detailne zameriame a zistíme, čo všetko je potrebné zabezpečiť pre zahájenie stavby. Zistíme, kde sú prípojky, aká je hladina spodnej vody, overíme územný plán. Podľa našich zistení zrealizujeme na pozemku všetko, čo bude potrebné. Naprojektujeme pripojenie energií a toto prejednáme so správcom sietí. Ak zistíme problém so spodnou vodou, navrhneme a zrealizujeme riešenie, ktorým predídeme kontaktu spodnej vody so stavbou. Zabezpečíme povolenie vjazdu, ak to bude potrebné. Jednoducho zrealizujeme všetky práce potrebné k tomu, aby sa dal na Vašom pozemku postaviť krásny dom.

Nájdem si pozemok sám

Dobre. Každopádne Vám poskytneme rozsiahlu technickú podporu. Skôr ako pozemok kúpite, dôkladne ho preveríme. Budeme jednať so stavebným úradom, overíme územný plán, detailne preveríme možnosť pripojenia na energie.

Nájdite si svoj vysnívaný pozemok. Dokonalé bývanie a BauenMont sa potom postaráme, aby jeho kúpa bola bezpečná. Ak bude potrebné, zabezpečíme Vám financovanie pozemku. Pozemok tak budete splácať spoločne s domom v jednej splátke hypotéky.

Potrebujem nájsť pozemok

Pusťme sa do toho. Na stretnutí v našej kancelárii sa dozvieme, aký pozemok hľadáte. Aké sú Vaše potreby a priority. Následne využijeme svoje znalosti miestnych pomerov, najlepších pozemkov a tiež kontakty s overenými partnermi v realitných kanceláriách. Zo všetkých týchto zdrojov pre Vás pripravíme zoznam najlepších pozemkov.

V prvom kroku si sami a v pokoji prezriete pozemky, ktoré Vás zaujmú. Následne s Vami Váš manažér projektu navštívi zvolených favoritov. Tieto pozemky detailne preveríme. Vyhnete sa tak možným skrytým prekvapeniam pri kúpe pozemku.

Akonáhle bude pozemok Vami vybratý, nami overený, pristúpime k jeho kúpe. Ponúkneme Vám možnosť výhodnej hypotéky, kde v jednej mesačnej splátke budete splácať svoj dom aj pozemok.

Návrh a realizácia záhrad

  Záhrada je investícia - nielen, do pozemku, ale aj do budúcnosti. To, čo zasadíte dnes, tu bude pre vás o rok, o dva, pre budúce generácie. Zverte ju preto do rúk odborníkov, ktorí premenia vaše sny na realitu.

Čo ponúkame?

návrhy, realizácie a rekonštrukcie záhrad

vizualizácie a odhad ceny záhrady, rozpočet zakladania záhrady

projektovanie a realizácia závlahových systémov

zakladanie jazierka, starostlivosť o vodné plochy

zakladanie trávnikov, kosenie trávnikov, prevzdušňovanie, vertikutácia, hnojenie

celoročná údržba zelene

ošetrovanie ovocných stromov, ochrana okrasných stromov proti škodcom

záhradná architektúra a odborné poradenstvo

 

Filozofia a cieľ našej práce je vytvoriť estetické, funkčné a prírodno-relaxačné dielo, ktoré by malo byť prirodzenou súčasťou každého bývania.
Záhrada je váš súkromný a intímny priestor, mala by byť preto presne taká, akú si ju predstavujete. Je to však podobné ako pri stavbe domu, bez znalostí, odborných rád a pomoci architektov to nejde. Vybudovať záhradu ako ekosystém vyžaduje starostlivé návrhy záhrad, obhliadku pozemku, projektovanie, prispôsobenie výsadby svetovým stranám aj slnečnému žiareniu, svahovitosti terénu aj pôde, ktorú v záhrade máte. Nie všade vám bude krásne kvitnúť levanduľa a bylinkový trávnik neprevonia úplne každý kút. Zverte ju preto do rúk odborníkov, ktorí dispozičné riešenie pretavia do dokonalého výsledku. A s prvotnou konzultáciou začnite bez obáv už vtedy, keď nemáte dokončený dom.

Ako si správne vybrať firmu na založenie záhrady?

Základom je individuálny prístup, konzultácia zadarmo, rozpočet stanovený vopred, profesionálny návrh, vizualizácie, aby ste si vedeli predstaviť výsledok a jasná komunikácia. Nedajte sa zlákať vidinou ušetrených peňazí a oslovovaním nedôveryhodných firiem, tvorba záhrad je špecializovaná služba, na ktorú treba vzdelanie, zručnosti a skúsenosti. Záhrada je investícia, to, čo do nej zasadíte vám v nej bude rásť dlhé roky. Rastliny z výpredaja, lacné závlahové systémy alebo nekvalitne položený trávnik môžu napáchať neodstrániteľné škody, ktoré vás budú stáť v konečnom dôsledku ešte viac peňazí.

Čo vás čaká pri zakladaní záhrady?

Prvý krok je konzultácia. Nebojte sa spýtať na všetko, čo vás zaujíma, otvorene aj na ceny a stanovte spoločne rozpočtový strop. Ideálne je, ak si vyberiete firmu z vašej lokality, napríklad návrhy a realizácie záhrad pre Trenčiansky kraj sú naša priorita. Následne tím pripraví vizualizácie, ak budete súhlasiť aj podklady pre projektovanie záhrady, následne sa prejde k ďalším bodom, ako sú zakladanie závlahových systémov, pokladanie a výsev trávnikov a výsadba záhonov. Časovo aj finančne výhodné je obrátiť sa na firmu, ktoré realizuje záhrady na kľúč. Zveríte jej do rúk pozemok a o všetko od návrhu, projektu, zakladanie trávnikov cez realizáciu až po údržbu sa postará za vás. Máte už staršiu záhradu, no zaujímate sa o rekonštrukciu alebo úpravu záhrad? Obráťte sa na náš tím, spolu nájdeme riešenie a vdýchneme jej nový život a sviežosť. 

2. Vypracovanie projektovej dokumentácie rodinného domu na mieru

Ak ste vyhranený typ človeka, ktorý má presnú predstavu o svojom bývaní, zmysel pre detaily a dostatok finančných prostriedkov na objednanie komplexných služieb, je pre vás vhodnejšie zaobstarať si individuálny projekt. Zosúladenie vašich predstáv s požiadavkami stavebného úradu a možnosťami navrhovaného domu je v tomto prípade v réžii projektanta. Individuálny projekt budete musieť využiť aj v prípade, ak si to vyžaduje váš pozemok a rodinný dom potrebujete naprojektovať presne podľa jeho rozmerov. Ako nevýhody pri spracovaní individuálneho projektu sa často uvádzajú cena a dlhší čas potrebný na spracovanie projektovej dokumentácie (približne niekoľko mesiacov). Jej súčasťou sú však aj profesie – statika, vykurovanie, zdravotechnika, elektroinštalácia, požiarna ochrana, ktoré sa v prípade katalógových projektov nedodávajú.

Cena projektovej dokumentácie závisí od predpokladaných nákladov na stavbu a zvyčajne sa pohybuje od 5 do 10 % z ceny stavby. Treba si ale uvedomiť, že architekti alebo projektanti vám spolu s vypracovanou dokumentáciou dodávajú aj poradenské služby a svoje skúsenosti. Môžu skorigovať niektoré vaše zbytočné požiadavky a ponúknuť iné, vhodnejšie riešenia. Kvalitne vypracovaný projekt vám tak môže ušetriť veľké množstvo peňazí pri samotnej realizácii stavby. Preto si dobre zvážte, či sa vám oplatí šetriť na cene projektu a objednať si len nevyhnutný rozsah projektových prác. Cena za katalógový projekt je síce nižšia, no nie sú v nej zarátané žiadne iné služby.

Inžiniering - inžinierska činnosť v stavebníctve 

Pokiaľ nechcete strácať čas vybavovaním rôznych povolení k stavbe na úradoch radi Vám ponúkneme naše služby v oblasti inžinieringu.   Inžiniering predstavuje jednanie a zastupovanie klienta pred príslušnými úradmi vo vzťahu k príprave potrebných dokumentov a zabezpečeniu stanovísk k stavbe.
Naša kancelária zabezpečuje kompletnú inžiniersku činnosť v stavebníctve čo znamená, že v prípade záujmu, dostanete od nás kompletné služby ako aj všetky doklady potrebné k vydaniu územného rozhodnutia, stavebného povolenia alebo kolaudačného rozhodnutia. 

 1. Radi pre Vás zabezpečíme nasledovné:

 • - územné rozhodnutie
 • - stavebné povolenie
 • - kolaudačné rozhodnutie
 • - všetky zmluvy potrebné k pripojeniu na inžinierske siete
 • - ďalšie povolenia potrebné na uskutočnenie stavby (napr. rozkopávkové povolenie a iné)
 • - povolenie k odstráneniu stavby
 • - odňatie pôdy z poľnohospodárskeho pôdneho fondu
 1. Aké výhody prináša využitie našich služieb?

Za priaznivé ceny ušetríte množstvo času. Okrem toho všetko vybavíte na jednom mieste - v našej kancelárii. 
V prípade potreby Vám vypracujeme aj projekt osadenia domu, projekty potrebných prípojok ako aj energetický certifikát potrebný ku kolaudácii stavby.
Pokiaľ ešte nemáte spracovaný projekt stavby, radi Vám ho vypracujeme na mieru alebo si môžete vybrať z nášho katalógu projektov rodinných domov.

 1. Kde pôsobíme?

V súčasnosti ponúkame služby inžinieringu len v Trenčianskom, Žilinskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji.

 1. Aké máme ceny inžinieringu?

Ceny za inžiniering do veľkej miery závisia od požadovaného rozsahu služieb (napr. potreby vybavenia inžinierskych sietí, povolenia vodnej stavby ku studni, povolenia k odstráneniu stavby, potreby odňatia pôdy z pôdneho fondu atď.). Z tohto dôvodu môžeme uviesť len orientačné ceny pre rodinné domy:
územné rozhodnutie - od 350 €, stavebné povolenie - od 400 € , kolaudácia stavby - od 200 €
V prípade záujmu o presnú cenovú ponuku nás prosím kontaktujte telefonicky alebo e-mailom - kontakt na nás nájdete v odseku kontakt.
Pokiaľ máte záujem vybaviť si stavebné povolenie vo vlastnej réžii, ponúkame Vám praktické rady a informácie v našich článkoch Kedy sa vyžaduje stavebné povolenie a Ako vybaviť stavebné povolenie.