Nábytok a bývanie 2019: Krbové vložky, ktoré urobia dojem

Na stánku spoločnosti Romotop, ktorý už tradične zdobili originálne plagáty, sme si naživo mohli pozrieť nové krbové vložky Impression.

Rad Impression vznikol s cieľom ponúknuť krbové vložky s vyšším sklom, ktoré každému umožní vychutnať si oheň v plnej kráse. Klient si môže vybrať klasické natur vyhotovenie vo svetlom prírodnom šamote alebo čiernu farbu tvaroviek – tento odtieň je jednak trendový, jednak praktický, pretože na tmavom pozadí ľahšie zaniknú sadze. Výhodou takisto je, že v takomto ohnisku samotný plameň pôsobí sugestívnejšie.

Krbové vložky sú vyrobené zo špeciálnej ocele s nadštandardnou hrúbkou. Možno ich vybaviť akumulačnými prvkami Mammoth, vyrábaných z magnezitu s veľkou objemovou hmotnosťou. Materiál sa nabije teplom, ktoré následne dlhodobo sála do priestoru. Všetky vložky s rohovým zasklením sú vybavené deleným sklom, ktoré je zboku opatrené prítlačnými prvkami. Starajú sa o to, aby sa sklá od seba pod vplyvom tepla neoddeľovali. Dôležitou súčasťou dvierok je veľmi pevný valcovaný profil.

Vložky s prednými dvierkami vysúvanými smerom nahor majú odnímateľnú rúčku, ktorá sa dá po sklopení vybrať, takže používateľovi nič nebráni v pohľade na ohnisko. Dvierka s predným sklom a klasickým otváraním možno vybaviť rúčkou vpravo alebo vľavo podľa toho, ako je to z hľadiska používania komfortnejšie. V štandarde ide o bezroštové ohnisko, rošt však možno dokúpiť a zároveň možno dovnútra priviesť primárny aj sekundárny vzduch. Praktickou výhodou vložiek je to, že ich možno pomerne ľahko opraviť servisnou službou bez toho, aby bolo nutné rozbúravať celú obstavbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *