Kvalitná plynoinštalácia znamená bezpečný rozvod plynu

Potrebuje rozvod plynu vo vašom dome revíziu? Alebo riešite otázku plynového vykurovania?
Kúrenie plynom patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie, pretože ceny plynu sú v porovnaní napr. s elektrickou energiou priaznivejšie. Plynofikácia postúpila už aj na slovenský vidiek a sieť plynových potrubí je dnes  skutočne hustá. Plynoinštaláciou sa teda zaoberá na Slovensku množstvo firiem, ktoré musia byť vysoko odborné a musia odvádzať kvalitnú prácu.

K spokojnosti s plynovým vykurovaním prispieva i fakt, je jeho prevádzka je veľmi jednoduchá a čistá, navyše v dome sa nemusí rátať s ďalšími skladovými priestormi, ako pri tuhom palive.
Skôr však, než je možné si v dome zapnúť plynové kúrenie, odborníci musí vytvoriť projekt plynového kúrenia, ktorý obsahuje náležitosti ako výpočet kotla, radiátorov a náčrt umiestnenia rozvodov i spotrebičov.

Domové rozvody plynu v domoch sa dnes montujú prevažne z oceľových rúrkach, ktoré sa spájajú zváraním. Rozvody plynu v bytoch sa najčastejšie robia z medených rúrok, ktoré sa spájajú lisovaním. V exteriéri sa na rozvod plynu používajú plastové rúrky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *