Vo veľkoryso dimenzovaných priestoroch sa stále častejšie objavuje trend spojiť spálňu s kúpeľňou. Vaňa môže byť umiestnená pri stene, vrohu či uprostred miestnosti. Aby sme si predsa len zachvali isté súkromie, môžeme ju od spacej zóny oddeliť zostavou nábytku nábytok, nižším múrikom alebo sklenenou stenou.
Aj toto, na prvý pohľad ideálne riešenie, má však isté nevýhody – znižuje pocit súkromia pre toho, kto sa kúpe, aj pre toho, kto spí.
Na druhej strane je tu však aj veľa výhod nedôjde k nečakanému „vpádu“ návštevy alebo detí obliekať sa budete priamo na mieste očisty a relaxu. Navyše, v spálni sa príjemne zvýši vlhkosť vzduchu, čo zvyšuje kvalitu i hĺbku spánku a vaša otvorená kúpeľňa bude oveľa lepšie odvetraná.
V kúpeľni spojenej so spálňou môžete odpočívať, počúvať hudbu či pozerať televíziu spolu s partnerom alebo si vychutnať príjemnú pohodu aj sami. S týmto novým trendom ďalšieho otvoreného priestoru v byte prichádza aj obdobie renesancie vaní. Na relaxáciu slúžia predovšetkým veľkorozmerové vane pre dve osoby. V tomto priestore sa však určite uplatní aj sprchovací kút. Ak si takúto nadštandardnú vaňu totiž do svojej kúpeľne / spálne umiestnite, neznamená to, že je určená pre spoločnú očistu. Tu by sme sa mali inšpirovaťa riadiť japonským zvykom, podľa ktorého sa do vane vstupuje až po dôkladnom umytí, lebo slúži na relaxáciu a nie na bežnú hygienu!
Nezabudnite však ani na ostatných členov domácnosti a luxus spálne spojenej s kúpeľňou si doprajte iba vtedy, ak plánujete alebo máte v dome alebo v byte aj ďalšiu kúpeľňu. Inak by sa narušilo súkromie všetkých členov rodiny, a najmä to vaše.
![]() |
![]() |