Kuchynská dvojka

Viac ako polovicu času v kuchyni strávime postojačky pri kuchynskom dreze. Okrem požiadaviek na praktické a pohodlné využitie by mal drez spĺňať aj určité estetické kritéria. Veď spolu s kuchynskou armatúrou tvorí nerozlučnú dvojicu.

 

 

030-ESPRIT_kuchynska_bateria_zblizka_My_life_My_styleMódna značka Esprit prináša v spolupráci so značkou Kludi novú sériu kuchynských batérií Esprit home kitchen fixtures. Tri prepracované a dizajnovo pútavé batérie – My life, My family a My style – ponúkajú inteligentné funkcie, komfort a sú vyjadrením ekologického postoja moderného človeka. Vďaka ekoperlátoru (prevzdušňovaču vody) ušetríte približne 40 % použitej vody. Plusom pre bezpečnosť je obmedzovač horúcej vody, zabraňujúci opareninám.
Ponúka: Kludi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

030-KLUDI_L-INE_428210577_teleskop

Pre kuchynské batérie Kludi L-INE je typický puristický dizajn. Jednopáková drezová armatúra so sedemcentimetrovým teleskopickým ramenom zaručí, že dosiahnete až do stredu drezu, a pritom budete mať obe ruky voľné, aby ste umyli zeleninu. Rastrová úprava povrchu je zárukou toho, že sa nezasunie naspäť sama. Ak potrebujete naplniť vodou hrniec stojaci na sporáku, je k dispozícii vyťahovacia hadica, s ktorou dokážete obsiahnuť akčný rádius až pozoruhodných 76 centimetrov.
Ponúka: Kludi

 

 

Na výrobu drezov sa stále častejšie používajú rôzne kompozitné materiály. Celosvetovou novinkou je SilgranitPuraDur II. Obsahuje až 80 % žuly, čo zaručuje jeho odolnosť voči poškriabaniu. Vysokokvalitný akryl zlúčený so žulou vytvára bezpórový povrch drezu, čím vzniká materiál mimoriadne nenáročný na ošetrenie. Vďaka teflónu a silikónu, ktoré odpudzujú vodu, sa na drezoch Silgranit PuraDur II neudržia fľaky ani vodný kameň.

030-8

Ponúka: Blanco

 

 

Šikovným pomocníkom pri práci v kuchyni je posúvacia doska na krájanie alebo misky na mieru, ktoré zväčšujú pracovnú plochu. Zapadnú do drážok na dreze, čím zabezpečia potrebnú stabilitu na krájanie. Pritom sa však dokážu prispôsobiť vašim potrebám a sú vždy poruke. Súčasťou doplnkov môže byť aj dávkovač umývacieho prostriedku, vďaka ktorému sa môžete zbaviť neestetických umelých fliaš. Doplnky a batéria sa aj pri silgranitových materiáloch dajú zladiť s kuchynským drezom, čo vytvára dokonalú harmóniu materiálu a farieb.

 

030-045 

Ponúka: Blanco

 

030-kohlerPri výbere drezu sú dôležité jeho umiestnenie a veľkosť, ktoré sa odvíjajú od dispozície kuchyne. Rovnako dôležitá je jeho výška. Ak to rozmery kuchyne dovoľujú, odporúča sa drez väčších rozmerov s viacerými vaničkami. Zaujímavým riešením je drez v pracovnej doske kuchynskej linky doplnený o ďalší, hlboký drez na čistenie potravín, zabudovaný do kuchynského ostrovčeka.
Ponúka: Kohler

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *