Flexibilné kúsky do vašej obývačky

Čo by vo vašej obývačke nemalo chýbať? Moderné modulové zostavy, ktoré podľa potreby a počtu hostí spájate, oddeľujete a premiestňujete po miestnosti. Jednoducho, „cestovatelia“.

 

Obyvackovi cestovatelia 01 Boconcept
Multifunkčný úložný systém pre obývačku od firmy Boconcept

 

Pohovka – jeden z najdôležitejších prvkov interiéru je predmetom neustáleho zlepšovania. Preto čalúnenie, ktoré na dotyk pripomína hodváb a vďaka špeciálnemu pretkávaniu vlákien nevpustí nečistoty do hĺbky, už nikoho neprekvapí. Okrem takýchto moderných vláken je stále obľúbená koža, ale trendový je aj tvíd a zamat. Z tvarov sedačiek prevládajú jemné a elegantné línie, zaoblené rohy a objavujú sa aj futuristické ovály. Nič nepokazíte neutrálnymi odtieňmi ako sivá, béžová, biela alebo čierna, ktoré sa dobre kombinujú a zároveň vynímajú v priestore. Moderné sú modulové zostavy, ktoré podľa potreby a počtu hostí spájate, oddeľujete a premiestňujete po miestnosti.

 

Obyvackovi cestovatelia 02 Mell
Kubistická pohovka Mell od firmy COR s poťahom v koralovej farbe dokonale vystihuje podstatu moderných modulových zostáv. Jednotlivé sedačky v rôznych rozmeroch a s lakťovými opierkami na ľavej alebo pravej strane môžete aj navzájom spojiť alebo vložiť medzi ne nízky stolík z ponuky firmy.

Obyvackovi cestovatelia 03 Corniches
Ronan & Erwan Bouroullec vytvorili sériu poličiek Corniches, ktoré pripomínajú prírodné výstupky v skalách či podmorskej hladine. Poličky z ponuky firmy Vitra sú malé, variabilné, multifunkčné a pritom štýlové.

Obyvackovi cestovatelia 04 maharam

Výrazné textílie pohovky Maharam Polder, ktorú ponúka Vitra, sú súčasťou limitovanej edície sto kusov. Dizajnérka Hella Jongerius do patchworkových vzorov „obliekla“ svoju ikonickú pohovku, aby ju v novom šate predstavili minulý rok v Miláne.

 

Obyvackovi cestovatelia 05 navigilo
Talianski dizajnéri hovoria jasným jazykom – aj vďaka tomu je možné skombinovať kreslo Lady, ktorého návrh má viac ako 60 rokov a je prototypom moderného čalúneného nábytku 50. rokov, s modelom pohovky Naviglio, ktorý je podstatne mladším „dieťaťom“ firmy Arflex.

Obyvackovi cestovatelia 06 invisible

Plastový konferenčný stolík Invisible Side navrhol dizajnér Tokujin Yoshioka pre Kartell. Kus čistého, lineárneho, minimálneho dizajnu je estetickou syntézou japonského dizajnu. Stolík je ľahký, elegantný a multifunkčný – môže byť premenený aj na policu, a to ako v rezidenčných, tak v komerčných priestoroch.

Obyvackovi cestovatelia 07 elizabeth

Nový model sedenia Elizabeth od Ligne Roset kombinuje ebenové drevo s pestrou farebnosťou nových textílií. Medzi novými látkami sú aj dizajnové skvosty od Paul Smitha. Tento model je inšpirovaný sedením do exteriéru, no je určený len na vnútorné použitie. Vyrába sa ako jedno- alebo dvojsedačka. Novinka firmy bola predstavená na IMM Cologne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *