Home » Inšpirácia - Kuchyňa » Domáci bar si ľahko zariadite aj vo svojej obývačke

Domáci bar si ľahko zariadite aj vo svojej obývačke

Kam na ten najlepší drink v meste? Má otvorené nonstop, v menu je presne to, čo máte radi a pre vás sa tam vždy nájde voľná stolička. Samozrejme je reč o vašom vlastnom domácom bare. Dajte si rande so svojou drahou polovičkou, bez toho aby ste museli vytiahnuť päty z hniezdočka. Veď ten najlepší drink je aj tak namiešaný z lásky. Dojem navyše urobíte aj na návštevy, ktoré budú o vašej pohostinnosti hovoriť veľmi dlho.

 

Čím zariadiť domáci bar? Ide to s nábytkom aj bez neho. Svoj domáci bar môžete pojať rôzne. Záleží na vašich potrebách. Niekto si vystačí len s bohatou zásobou kvalitného alkoholu a pohodlným kreslom. Iní majú radi, keď je drink naservírovaný so všetkou parádou ako v bare.

 

 

domaci bar stavebnictvo byvanie

 

 

Ak vaša kuchyňa disponuje barovým pultom, máte vyhrané. Stačí k nemu zaobstarať len pekné a pohodlné barové stoličky . Je to skvelá možnosť ako nestratiť kontakt so svojimi hosťami počas prípravy drinkov. Druhým riešením je nákup barových stoličiek a stola, zatiaľ čo príprava nápojov sa odohráva pri kuchynskej linke.

 

 

kuchynsky kut jedalen stavebnictvo byvanie

Domáci bar možno zariadiť veľkolepo, ale aj skromne. Dôležité je, aby ste sa tu cítili dobre.

 

Treťou možnosťou je nábytok úplne vynechať, a zaobstarať si iba barovú skrinku alebo iné úložné priestory na nápoje a ďalšie vybavenie. Popíjanie svojho obľúbeného nápoja si iste užijete aj na pohovke.

Bonami tip : Nezabudnite na servírovací stolík, ktorý k poctivému leňošeniu neodmysliteľne patrí. Pri servírovaní drinkov nehrozí, že ich cestou rozlejete, a navyše aj veľké pohostenie vezmete hneď na prvýkrát.

 

 

Domáci bar: Výber stola a stoličiek

 

Kvalita je dôležitá ako u ktoréhokoľvek iného nábytku

Túžite po domácom bare so všetkým? Výber barového stolíka a stoličiek nie je nijako zamotaný. Či už dáte prednosť barovej stoličke s jednou alebo štyrmi nohami, zaujímajte sa hlavne o nosnosť . Ak budú mať stoličky opierku nôh a nastaviteľnú výšku, bude posedenie ešte príjemnejšou záležitosťou.

 

Barový stolík vyžadujúci montáž je tým najlepším riešením. Budete mať pod kontrolou jeho stabilitu, a v prípade kývania len utiahnete skrutku. To platí aj pre barové stoličky. Pri lacnejších kusoch môže ľahko dôjsť k popraskaniu v záhyboch a môže ísť aj o zdravie.

 

 

Konštrukcia stolíka: Drevo, kov alebo plast?

Nielen dizajn, ale aj materiál rozhoduje o cene. Platí, že čím drahšie, tým kvalitnejšie? Áno aj nie. Pokiaľ bude konštrukcia stola dostatočne pevná a stabilná , nezáleží na tom, čomu dáte prednosť. Stačí sa len vyhnúť tým cenovo najlákavejším, ktoré vás z hľadiska životnosti môžu sklamať.

 

Ak si získa vaše srdce drevo, možno bude vyžadovať špeciálnu starostlivosť, ale odmení sa vám dlhou trvanlivosťou – ostatne ako každý nábytok z dreva . Výhodou kovových a plastových barových stoličiek je naopak ľahké čistenie a moderný vzhľad.

 

maly barovy pult stavebnictvo byvanie

Moderný dizajn dosiahnete kombináciou kovu a kože či koženky.

 

Čalúnenie stoličiek: Textil, koža, koženka alebo bez?

Opäť záleží na tom, čo preferujete. Barové stoličky bez čalúnenia potešia minimalistov, čalúnené sú zas vizuálne zaujímavejšie. Látkové čalúnenie si veľmi nerozumie so škvrnami, ale je príjemné na dotyk. Koža vyzerá luxusne a domácemu baru vdýchne zaujímavú náladu . Potrebuje ale starostlivosť, aby si svoj krásny vzhľad zachovala. Koženka je moderná, ľahko udržateľná a cenovo dostupná.

 

 

Barová skriňa a barmanské vybavenie

 

Úložné priestory pre fľaše

Stoličky a stôl už by sme mali, ale kam s alkoholom a všetkým vybavením na prípravu drinkov? Ak financie nie sú prekážkou, investujte do poriadnej barovej skrine. Vyrába sa aj vyklápacia nástenná, ktorá zaberie menej miesta a vyzerá naozaj štýlovo. Alebo dajte šancu presklenej vitríne, ktorá vám dá perfektný prehľad o svojom obsahu.

 

 

Domáci bar musí byť pripravený na všetko

Otecko je pivár, partner/ka nedá dopustiť na víno a vy sami radi zľaka popíjate whiskey. Každý váš hosť bude mať iné požiadavky, ale toho sa vôbec nemusíte zľaknúť. Stačí, keď budete mať dostatok pohárov, správne vychladené nápoje a dostatočné zásoby ľadu.

 

Čo nápoj, to iné poháre .Každý správny barman vie, že to nie je len pre parádu, ale hlavne kvôli výslednej chuti drinku. V domácom bare preto nesmú chýbať :

 • poháre na pivo
 • poháre na biele a červené víno
 • úzke poháre na sekt
 • panákovky na tvrdý alkohol
 • poháre na whiskey
 • poháre na martini
 • vysoké poháre na long drinky

 

sampus nadoba na chladenie vina kuchyna stavebnictvo byvanie

Jednou z dôležitých barmanských vedomostí je vedieť, v čom ktorý nápoj podávať.

 

 

Barmanské vybavenie

Hodláte sa vo svojom novom bare naozaj predviesť? Tak to budete potrebovať barmanské vybavenie, s ktorým vykúzlite ktorýkoľvek drink, ktorý si vaši hostia zmyslia. Vaša barová súprava by sa mala skladať z :

 • obojstranných lyžičiek
 • klieští
 • sitka
 • noža na citrón
 • nerezového shakera s odmerkou
 • barových paličiek

 

Hodiť sa bude tiež:

 • otvárač na fľaše a vývrtku
 • nádoba na ľad
 • slamky
 • zátky na fľaše
 • karafa na whiskey
 • karafa na víno

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *