Ako sa starať o kožené sedačky?

Kožené sedačky patria k tomu druhu nábytku, ktorý si svoje miesto v interiéri dokáže zastať. Napriek novým druhom poťahov je koža pre zákazníkov jedným z top materiálov s mnohými dobrými vlastnosťami. Avšak to, koľko vydrží v prijateľnom stave, je predovšetkým vo vašich rukách.

obyvacka nova 1

Sedačka potrebuje dostatok miesta
Ak ste si zadovážili novú sedačku, vašim zámerom pravdepodobne bude, aby vám vydržala čo najdlhšie. Úplným základom je jej umiestnenie v interiéri. Aj na ňom totiž veľa záleží. Vo všeobecnosti platí, že sedacie súpravy by mali mať okolo seba dostatok priestoru. Netreba ich tlačiť k stene. Nechajte materiál dýchať a postavte sedačku od steny do vzdialenosti aspoň pár centimetrov. Ak sa v miestnosti nachádza sálavý zdroj silného tepla, buďte obozretní. Aby ste sa vyvarovali praskania a vysychania kože, umiestnite sedačku aspoň pol metra od tepelného žiariča.

Impregnujte podľa potreby
Panuje názor, že impregnácia výrobkom z kože dodáva na odolnosti a zlepšuje ich vlastnosti. Bez ohľadu na to, či ide o obuv, šatstvo alebo nábytok. U kožených sedačiek však rozhoduje o použití impregnačného prípravku aj spôsob ich povrchovej úpravy. Sedačky s by-cast, korigovanou alebo semi-anilínovou úpravou disponujú skvelými vlastnosťami vďaka ochrannému PVC filmu. Naproti tomu sedačky brúsené, anilínové či s úpravou pull-up sa vyznačujú typickou pórovitosťou a ako také vyžadujú aj viac pozornosti pri ošetrovaní. Použitie vhodnej impregnácie môže byť nápomocné, aj tak však sú však tieto typy sedačiek extrémne savé a stopy po čaji, káve alebo farbe z oblečenia na nich môžu ostať.

obyvacka nova 2

Všímajte si nečistoty včas
Aby ste sa vyhli fľakatej sedačke, je potrebné prípadné nečistoty dostať z jej povrchu okamžite. Pri očiste buďte precízni, ale jemní a vynechajte mydlá a saponáty. Povrch sedačky by ste mohli nenávratne zničiť. Na jednoduché čistenie by mala stačiť aj čistá voda. Ak chcete použiť chemické čistidlo, tak výhradne určené na daný typ koženej sedačky. Pokiaľ sedačka vyžaduje náročnejšiu očistu, zverte ju do rúk odborníkom. Tých z oblasti bývania, architektúry a dizajnu nájdete na Biano.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *